Elektronický obchod DeCe COMPUTERS s.r.o.

Mini Lynx EET pokladna
Prodej, instalace a zaškolení u zákazníka
EET Pokladní systém Lynx
Pokladní EET systémy na klíč včetně instalace u zákazníka
Pokladní řešení EET Pokladny
Různé řešení dle potřeby zákazníka

Elektronická evidence tržeb

Zakoupením aktuální verze software DeCe automaticky získáváte upgrade obsahující Evidence elektronických tržeb.

Od začátku roku 2016 bude v České republice postupně spuštěn systém elektronické evidence hotovostních tržeb za prodej zboží a služeb. Elektronická evidence tržeb je moderní systém rychlé komunikace mezi podnikateli a Finanční správou ČR.

Kdo
Povinné subjekty, kterým bude uložena povinnost evidovat tržby:

  • právnické osoby s podnikatelskou činností
  • podnikající fyzické osoby pokud platí (nebo mají platit) daně v České republice.

Zavedení zákona bude postupné: Nejdříve osoby poskytující stravovací a ubytovací služby (navrhujeme snížení sazby DPH na 15% ), pak osoby pod nikající v maloobchodě a velkoobchodě, postupně další obory s významným podílem hotovostních transakcí.

Kdy
Cílem je spustit systém elektronické evidence tržeb v roce 2016, a to postupně. Souběžně se startem EET navrhujeme snížení DPH u stravovacích služeb z 21% na 15%.

  • 1. vlna - osoby poskytující stravovací a ubytovací služby
  • 2. vlna - osoby podnikající v maloobchodě a velkoobchodě
  • následně - po zvážení a vyhodnocení situace následně postupně dojde k začleňování dalších podnikatelů přijímajících platby v hotovosti.

Co je Elektronická evidence tržeb:
Elektronická evidence tržeb je moderní systém rychlé komunikace mezi podnikateli a finanční správou. Každá hotovostní či karetní tržba obchodníka je v okamžiku zaplacení opatřena unikátním kódem a online zaevidována v centrálním datovém uložišti. Evidují se platby v hotov osti, včetně prostředků představujících peníze (žetony, kupony), platby kartou či jiným elektronickým prostředkem a platby stravenkami či šeky. Případné podvodné jednání obchodníka je pro daňovou správu i zákazníka snadno rozpoznatelné.

Jak elektronická evidence tržeb funguje:
Podnikatel inkasuje platbu a zařízení (pokladna, PC, tablet, mobil,… ) zašle datovou zprávu o transakci ve formátu XML finanční správě. Ze systému finanční správy je během sekundy zasláno potvrzení o přijetí s unikátním kódem účtenky. Podnikatel vytiskne účtenku (včetně unikátního kódu). Zákazník převezme účtenku. Evidenci dané tržby si zákazník může ověřit prostřednictvím webové aplikace finanční správy.

Co když?
Přehled možných komplikovaných situací a jejich řešení.

  • Co když nejde internet?

V případě, že nepůjde odeslat účtenka on-line z důvodu krátkodobého výpadku spojení, může podnikatel vydat účtenku bez unikátního čísla přiděleného Finanční správou. Podnikatel pak musí odeslat údaje o této transakci serveru Finanční správy bezprostředně po obnovení spojení, nejpozději do 48 hodin od uskutečnění transakce.

  • Co když nebude k dispozici vůbec žádné internetové připojení?

Pokud nelze dlouhodobě evidovat tržby elektronicky s pomocí internetového připojení k síti (např. stánek s občerstvením či suvenýry v horách bez možnosti jakéhokoliv internetového připojení), může správce daně po ověření této skutečnosti udělit individuální výjimku z on-line evidence tržeb. V takovém případě bude mít podnikatel nadále povinnost vystavovat účtenky, avšak data o těchto účtenkách může odesílat jednou za 5 dnů.

  • Co když spadne spojení během transakce?

V případě výpadku na straně systému Finanční správy nebo jakékoliv chyby sítě vzniká podnikateli povinnost zaregistrovat tržbu nejpozději do 48 hodin.. Pokud delší dobu nebudou fungovat servery Finanční správy a podnikatel tedy evidovat nemůže, nebude mu udělena žádná pokuta, ani když díky tomu 48hodinovou lhůtu nedodrží.

  • Co když udělám chybu na pokladně a budu muset provést storno?

Informace o stornu bude odeslána do systému Finanční správy stejným způsobem jako informace o tržbě, jen jako mínusová položka – provést storno je samozřejmě možné.

Zdroj: http://www.financnisprava.cz


 

Stormware Pohoda

Kerio certified partner

kerio

 Kerio ConnectKerio Control,

Kerio OperatorSamepage

Pokladní systém LYNX

LYNX baner

Pobočka Ústí nad Labem

DeCe COMPUTERS Ústí nad LabemObjednejte nebo vyzvedněte
své zboží na pobočce
v Ústí nad Labem.

pan Martin Žižka
Mobilní telefon 777719204
Pevná linka 475220547

Těšíme se na Vás.

ACER Synergy Partner GOLD

Acer logo Synergy gold

KONICA MINOLTA

premium partner

DeCe software získal ocenění

QR Platba

qr

 Naše programy nyní nově

generují kód pro QR platbu

HP partner

Business Partner Insignia

CookiesAccept

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte, děkujeme.

OK